Нова українська школа– ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації людини в суспільстві.

Формула нової школи складається з таких ключових компонентів:

- педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками;

- орієнтація на потреби учня в освітньому процесі – дитиноцентризм;

- нова структура школи, яка дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя;

- створення у закладі освіти здоров`язберігаючого середовища.

Робота Нової української школи базується на засадах особистісно-орієнтованої моделі освіти. У рамках цієї моделі школа максимально враховує права дитини, її здібності, потреби та інтереси, реалізуючи принцип дитиноцентризму.

Основні принципи особистісно-орієнтованої моделі освіти:

- повага до особистості;

- доброзичливість і позитивне ставлення;

- довіра у відносинах та стосунках;

- діалог-взаємодія-взаємоповага;

- розподілене лідерство ( право вибору та відповідальність за свій вибір);

- принципи соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов`язань, обов`язковість виконання домовленостей)

Процеси розвитку, виховання і соціалізації в Новій школі покликані зробити випускника конкурентоздатним у ХХІ столітті.

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №119 Харківської міської ради Харківської області у 2018/2019 навчальному році за стандартами Нової української школи навчає 104 першокласника.

Вчителі, які навчають учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році пройшли обов'язкові етапи підвищення кваліфікації (Наказ МОНУ від 15.01.2018 р. № 34та№36). Перший етап - онлайн-курси (з 01.02.2018 – 31.05.2018 року), другий етап – очні сесії ( березень та червень місяці). Вчителі ознайомилися з Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. Всі отримали відповідні сертифікати.

З метою створення сучасного освітнього середовища за стандартами Нової української школи у закладі освіти переоснащуються класні кімнати для учнів початкової школи. Планування і дизайн освітнього простору школи спрямований на розвиток дитини і мотивації її до навчання.

/Files/images/nush/IMG_5755.JPG /Files/images/nush/IMG_5758.JPG

/Files/images/nush/IMG_5766.JPG /Files/images/nush/IMG_5762.JPG

Для створення сучасного освітнього середовища «Нової української школи» за рахунок бюджету було придбано набори LEGO, два МФУ, три ноутбуки, два ламінатори та проектор.

Концепція Нової української школи(завантажити)
Наказ МОН № 283 від 23.03.2018 року"Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи"
НУШ: типові освітні програми для 1–2 класів

тел. (0572)932092