ЮНІ МИРОТВОРЦІ

ЩО ОЗНАЧАЄ БУТИ МИРОТВОРЦЕМ?

/Files/images/vihovna/zagruzhennoe.jpg Слово «миротворець» складається з двох слів - «світ» і «творити». Миротворці роблять все, щоб між людьми був мир. Місія миротворців — допомога тим, кому вона потрібна. Кожен миротворець поважає життя і гідність людини, допомагає інвалідам, хворим і слабким людям. Щоб стати справжнім миротворцем, потрібно, перш за все, бути миротворцем в своїх поглядах і в своєму відношенні до життя.

Харківська спеціалізована школа № 119 є активним учасником проєкту «Мережа шкіл миру» за програмою «Юний миротворець ». У грудні 2021 року школа отримала свідоцтво «Школи миру-2021»

З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЯ?

У вересні 2011г. районний координатор по питаннях місцевого самоврядування Олена Володимирівна Ладика запропонувала хлопцям нашої школи поїхати на відкриття музею в меморіальному комплексі «Висота Маршала Конєва», де ми познайомилися з Самойловим Сергієм Анатолійовичем координатором програми «Школа миру» і «Юний миротворець» в Харкові і Харківської області. Він розповів нам про юних миротворців, про виховання упевненості в собі, як духовно і фізично розвиненій особі з високою національною свідомістю і гідністю, звичайно, ми зацікавилися цим рухом. Вже в кінці вересня в нашій школі був створений загін з самих гідних претендентів на звання «Миротворець».

ЗАГІН " МИРОТВОРЦІВ" ХСШ № 119

ДЕВІЗ ЮНИХ МИРОТВОРЦІВ

GIVE PEACE A CHANCE! (ДАЙ МИРУ ШАНС)

СТРУКТУРА ЗАГОНУ СКЛАДАЄТЬСЯ З 5 СЛУЖБ:

• служба інформації
  • служба по захисту довкілля
  • служба по захисту дітей, допомозі інвалідам і ветеранам війни.
  • служба безпеці життєдіяльності.
  • служба пошукової роботи.

КОДЕКС ЧЕСТІ ЮНОГО МИРОТВОРЦЯ ХСШ № 119.

1. Пишайся званням миротворця, не перевищуй своїх повноважень і не зловживай ними.
  2. Будь уважним та ввічливим по відношенню до оточуючих.
  3. Поважай права людини, дотримуйся їх відносно усіх членів суспільства.
  4. Допомагай інвалідам, хворим і слабким людям.
  5. Не піддавайся почуттю помсти або злоби.
  6. Бережи оточуюче середовище.
  7. Одягайся, думай, говори, дій і поводься як дисциплінований, старанний, витриманий, сумлінний і неупереджений миротворець.
  8. Поважливо стався до культури та мови спілкування народів світу.

ЦІЛІ І ЗАДАЧІ ЮНИХ МИРОТВОРЦІВ ХСШ № 119.

• Знайомство з роботою Організації Об`єднаних Націй
  • Допомога кожному члену загону юних миротворців освоїти несилові способи вирішення конфліктних ситуацій у процесі активної діяльності з покращення оточуючого життя.
  • Сприяння становленню юних миротворців як громадян своєї Вітчизни, які поважають всі народи, що живуть на планеті
  • Об`єднання класних колективів учнівських організацій у спільній діяльності на демократичних принципах
  • Здійснення миротворчої діяльності в родині, на вулиці, в школі, на рівні міста та регіон
  • Збереження культурної спадщини.