/Files/images/12345/изображение_viber_2022-12-18_10-50-34-515.jpg

Запрошуємо на екскурсію до нашого музею

Дивна річ – людська пам′ять. Іноді зовсім незнайомий предмет, фотографія нагадають Вам про те, що відбувалося так давно; розкажуть про історичні події або долю людини.

Музей – це не просто місце для збереження старовини. Саме тут відкриваються сторінки історії рідної і улюбленої школи; з′являються обличчя тих, кого я ніколи не бачила і не знала; обличчя тих, з ким довгий час працювала. Кожного разу я говорю слова щирої вдячності за те, що вони залишили слід в історії моєї школи.

Директор школи Борисенко Г.П., 2016

/Files/images/muzey/Рисунок1.png

З плином часу багато що забувається, зникають документи, помирають люди, які знають про історію школи у давнину. Виникла необхідність не тільки написати історію школи, але й оформити експозицію музейного куточка. Реалізація цього проекту дасть можливість створити літопис школи, а в подальшому послужить трампліном для написання книги про школу.

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОН: ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

Індустріальний район порівняно молодий у місті Харкові, його народження можна віднести до початку будівництва Харківського тракторного заводу. 3 квітня 1935 року вийшла постанова Президії Харківської міської ради «Про присвоєння району і райраді ХТЗ ім. С. Орджонікідзе».

Офіційна дата утворення Орджонікідзевського району - 8 лютого 1936 р.

2 лютого 2016 район отримав нову назву – Індустріальний (Розпорядження Харківського міського голови від 02.02.2016р. №7)

Школа, народжена тракторобудом

Біографія сучасної Харківської спеціалізованої школи № 119 – це частка біографії Індустріального району м. Харкова. Його народження можна віднести до історичних подій, коли в південно-східній частині передмістя Харкова почалося будівництво Харківського тракторного заводу.

На території ХТЗ була відкрита школа ФЗУ (1931р.) У 1933 році трудову школу Тракторобуду було перетворено на загальноосвітню школу № 80. З 1935 року в приміщенні за адресою 1-а дільниця селища ХТЗ створено дві школи: № 80 – з українською мовою викладання і № 119 – російськомовна.

Створення музею стало результатом цілеспрямованої систематичної творчої роботи учнів, вчителів, випускників школи та батьківської громадськості. Робота велася за різними напрямками: пошуково-дослідницький, фондовий, експозиційний. На сьогодні експозиція музею налічує чотири тематичні розділи, які у свою чергу містять систематизовану інформацію по напрямках та етапах розвитку Індустріального району та школи:

- Історія району

- Становлення та розвиток школи

/Files/images/muzey/32-41.jpg

/Files/images/muzey/военный с рамкой.jpg

/Files/images/muzey/46.jpg

/Files/images/muzey/61-67.jpg

- Педагогічний колектив школи

- Випускники школи

Музей має оригінальні пам’ятки (фотографії першої половини XX століття надані Державним архівом Харківської області, фронтові листівки та документи з сімейних архівів, газети середини ХХ ст., малюнки учнів школи та шкільні підручники, особисті речі випускників та співробітників школи, а також предмети, що характеризують шкільний та загальний побут окресленої доби). Цікавою стала інформація про династію педагогів сім’ї першого директора школи А.П. Шереверенка, загальний педагогічний стаж якої перевищує 200 років. Останнім було створено куточок воїнів АТО (випускників школи та батьків, чиї діти навчаються в нашому закладі).

/Files/images/muzey/ато1.JPG

Музей двомовний: основні підписи, коментарі, епіграфи подаються українською мовою, а частина документів - російською. Так засновники музею зберігають історизм музейної експозиції, адже навчальний заклад переходив з російської мови навчання на українську протягом історії свого існування.

Музей взаємодіє з Харківським історичним музеєм ім. М.Ф. Сумцова, Державним архівом Харківської області, шкільними музеями м. Харкова.

Кiлькiсть переглядiв: 1567

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.