Організація харчування в школі

На виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Комплексної програми розвитку освіти м.Харкова на2018-2022 роки, затвердженої рішенням 16сесії Харківської міської ради 7 скликання від 08.11.2017 №826/17 «Прозатвердження Комплексної програми розвитку освіти м.Харкова на2018-2022 роки» (зі змінами та доповненнями), рішення 31 сесії Харківської міської ради 7скликання від27.11.2019 №1814/19 «Про бюджет міста Харкова на2020рік», рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від11.12.2019 №941 «Проорганізацію харчування учнів тавихованців закладів освіти м.Харкова у 2020 році», наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 16.12.2019 № 335 «Проорганізацію харчування учнів тавихованців закладів освіти міста у 2020 році», та наказу Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 26.12.2019 №171 «Про організацію харчування учнів та вихованців закладів дошкільної та загальної середньої освіти Індустріального району в 2020 році», з метою забезпечення запровадження єдиної системи організації якісного та повноцінного харчування учнів та вихованців навчального закладу освіти встановити грошові норми харчування:

-для учнів 1-4 класів (сніданок) - не більше 12,00 грн.
-для учнів 1-х класів безкоштовне харчування молоком, не більше 7.00 грн.
Для учнів 1-11 класів пільгового контингенту, у тому числі дітей учасників антитерористичної операції (операції об'єднаних сил), не більше 15.00

/Files/images/zdor1.jpg

«Турбота про здоров'я-це найважливіша праця вчителя. Від життєрадісності,бадьорості дітей залежить їх духовне життя,світогляд,розумовий розвиток,міцність знань, віра в своїсили» В.О.Сухомлинський

Раціональне харчування тих, хто навчається - одна з умов створення здоров`язберегаючого середовища в загальноосвітніх установах, зниження негативних ефектів і наслідків функціонування системи освіти.

Недостатня кількість поживних речовин в дитячому віці негативно позначається на показниках фізичного розвитку, захворюваності, успішності, сприяє прояву обмінних порушень і хронічної патології. Найважливішою умовою для підтримки здоров'я, високої працездатності і витривалості людини є повноцінне і правильне живлення. Питання організації шкільного харчування останніми роками викликають підвищену зацікавленість.

Основу передбачуваних підходів складає впровадження нових схем харчування школярів і використання сучасного високоякісного устаткування, що дозволяє при мінімальних витратах забезпечити харчування школярів на рівні вимог сьогоднішнього дня.

Тому адміністрація школи сьогодні приділяє велику увагу питанням життя і здоров'я дітей і підлітків. Особливо зараз гостро встало питання про організацію раціонального шкільного харчування. Харчування має бути збалансованим, протягом дня дитина має отримувати необхідний для цього мінімум харчових і мінеральних речовин. Якщо врахувати, що велику частину часу діти проводять в школі, то і повноцінно харчуватися вони повинні тут .

ШКІЛЬНА ЇДАЛЬНЯ

Шкільна їдальня працює щодня з 08.00 до 15.00.

/Files/images/zagayko/IMG_0684.JPG

/Files/images/zagayko/IMG_0686.JPG

Персонал забезпечує гаряче безкоштовне дієтичне харчування здобувачів освіти , які мають захворювання шлунково-кишкового тракту, та безкоштовне пільгове харчування, відповідно до ст. 19 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.

Облік обідів, якість приготування, організація споживання їжі ретельно контролюється адміністрацією школи та медперсоналом.

/Files/images/zagayko/stolovaya/IMG_3467.JPG

Організація шкільного харчування

Практика організації харчування в нашій школі переконала нас в перевазі їдалень, що працюють безпосередньо на сировині. Їх повна автономність в приготуванні їжі, дає велику можливість забезпечення на місці блюд найрізноманітнішого меню.
Приготування їжі в таких умовах вимагає наявність значного штату персоналу в таких їдальнях, вони мають бути оснащені повним устаткуванням для обробки сировини, приготування їжі, її роздачі, збору і миття посуду.

У нашій їдальні виконуються всі санітарно – епідеміологічні вимоги до організації живлення дітей, що навчаються в школі.
Всі приміщення укомплектовані необхідним устаткуванням. Цього року в шкільній їдальні був проведений ремонт.

За час роботи в школі не було жодного випадку захворювання кишковою інфекцією з вини їдальні. Перед входом в приміщення їдальні для миття рук організовано спеціальне місце, обладнане рукомийниками.

У меню школярів систематично включаються страви з м'яса, риби, молока. Проводиться анкетування батьків і продуктів, що вчаться по питаннях якості, і блюд, що виготовляються, асортименту . Результати опитів і пропозиції виносяться для обговорення на батьківських зборах і з обслуговуючим персоналом їдальні.

Класними керівниками проводиться позакласна виховна робота з учнями по вихованню культури харчування і відповідальності за своє здоров'я.

/Files/images/zagayko/stolovaya/IMG_0702.JPG

/Files/images/zagayko/stolovaya/IMG_0692.JPG

/Files/images/zagayko/stolovaya/IMG_0691.JPG

В організації харчуваннядітуй є ще багато невирішених проблем. Виконання програми "Дитяче харчування" дозволить школі досягти наступних результатів:

- Поліпшити якість харчування школярів і забезпечити його безпеку;

- Організувати правильне, збалансоване харчування дітей і підлітків з врахуванням їх вікових особливостей;

- Продовжити формувати навички здорового харчування здобувачів освіти і їх батьків;

- Укріпити матеріально-технічну базу шкільної їдальні.

- Оснастити бракуючим технологічним устаткуванням шкільний харчоблок;

- Удосконалювати розроблену систему моніторингу стану здоров'я учнів.

- Надавати соціальну підтримку окремим категоріям школярів.

Вкладення

Дата останньої зміни 28 Січня 2020